429,99 TL KDV Dahil
359,99 TL KDV Dahil

Kadın Spor Ayakkabı Modelleri

Koşu ve yürüyüş için ayrı kadın spor ayakkabıları mevcuttur. Bu durumun en önemli nedeni ise koşarken yapılan yer temaslarının yürüyüş yaparken yapılandan çok daha sert olmasıdır.

Yerle temasın en yumuşak şekilde gerçekleşmesi bilek burkulması, ayak parmaklarındaki deformasyonlar, nasır oluşumu gibi durumların önüne geçer. Nike kadın spor ayakkabı profesyonel koşucularla ürettiği spor ayakkabılar ile kadınlar için en rahat koşu ayakkabısı modellerini meydana getirmiştir.

Yürüyüş spor olarak yapıldığı gibi günlük hayatımızın da bir parçasıdır. Özelikle sürekli ayakta durmayı ya da yürümeyi gerektiren meslekler için yürüyüş ayakkabısı vazgeçilmezdir.

Kadın koşu ayakkabısından farklı olarak yürüyüş ayakkabıları yere temasta sağlamlık temalı yapılır. Günümüz spor modasında kadınların yürürken rahat etmeleri için kadın sneaker ayakkabı modelleri ortaya çıkmıştır. Üstelik şık kadın sneaker ayakkabı modelleri iş ve günlük yaşam içi vazgeçilmez hale gelmiştir.

Çok aktif olunması gereken koşu ve yürüyüş sporlarında ya da eylemlerinde, hafif ayakkabılar tercih edilebilir. Kadın spor ayakkabı Adidas ile istenilen bu hafifliğe kavuşmuştur. Nike ve Adidas marka kadın spor ayakkabıları hem günlük hayata hem de koşuya hem de yürüyüşe uygundur.

Günlük Şık Kombinler Yaratmak için Cix Spor Sizlerle !

Kadın spor ayakkabı modelleri tek yönlü olmaması gereken modellerdir. Kadın günlük ayakkabı deyince hem şık hem rahat olan modelleri gelir. Elbette bu durumda, ayakkabı tasarımları çeşitlenecek, ortaya sınırları zorlayan şıklıkta modeller çıkacaktır.

Güvenli ödeme yöntemleri, hızlı kargo gibi imkanlar sunan cix.spor, kadın spor ayakkabı konusunda sizlere en güzel ve en sağlam ayakkabı modellerini sunmaktadır. Rahat olurken de güzelliğin mümkün olabileceğini bilen Cix Spor, Nike kadın spor ayakkabı olsun Adidas kadın spor ayakkabı olsun gözde tüm markalara ev sahipliği yapmaktadır.

Son zamanların en çok sevilen modeli Skechers kadın spor ayakkabı modellerindendir. Henüz Türkiye pazarında yeni olan çok köklü bir firma olan Skechers, sneaker konusunda kadınların gönlünü fethetti bile. Ama yine yerli üretim olan ve çok satan Kinetix kadın spor ayakkabı yerini korumakta.

Ürünlerinin kaliteli olması ve yerli üretim olduğu için diğer firmalardan daha uygun fiyata ayakkabı üretmesi, Kinetix markasını Türkiye pazarında iyi bir yerde sabitlemiştir. Ayrıca her iki kadın ayakkabı markası da uzun ömürlü ürünler üretmektedir.

Kaliteli ve Şık Spor Ayakkabı Modelleri

Kaliteli ayakkabı kullanmak sadece bir prestij meselesi değildir. İyi ayakkabı kullanmak, ileride ayakta oluşacak sağlık sorunlarının önüne geçmektir. Çünkü ayak, bedenimizin tüm yükünü taşımasına rağmen pek çok kez ihmal edilir ama ayakta bir sağlık sorunu olduğunda bu durumu tedavi etmek çok uzun bir süreçtir. Converse M9166C Ayakkabı ve daha birçok çeşit günlük ayakkabı için web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İçi ve dışı gerçek deri ya da nefes alan kumaşlardan yapılan kadın spor ayakkabı modelleri, ayakta kokuya neden olan bakterilerin oluşmasını engeller. Tabanı hafif olan kadın spor modeller ise ayak bileğine bindirilen yükü azaltır ve daha uzun süre spor yapılmasın destekler. Ayak ortopedisine uygun ayakkabı almak ise en önemli kriterdir. Bu bakımdan ayaklarınızı çok iyi tanımalısınız.

Düz Taban Ayaklar Hangi Kadın Spor Ayakkabı Modelini Seçmeli ?

Düz ayak durumu doğuştan gelen ve belirli bir ayakkabı modeline sadık kalındığında, sorun çıkarmayan bir durumdur. Bu bakımdan, düz ayaklı olduğunuza eminseniz uzak durmanız ve tercih etmeniz kadın spor ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Tüm gözde markalar ürünlerini bu ayak tiplerine göre üretir. Bu bakımdan Cix Spor online mağazalarında ayak tipinize uygun ayakkabıları bulmakta zorlanmazsınız.

Öncelikle ne kadar düz taban olduğunuzu bilmelisiniz. Bunun için en kolay test, ayak şeklinizi bir kalem ve kağıt yardımıyla çıkarmaktır. Eğer ayaklarınız dümdüz ise aşırı derecede düz tabanlısınız demektir, çizimde hafif de olsa ovallik varsa orta düzeyde bir düz tabansınız demektir. Orta düzeydeki düz tabanlar pek çok kadın spor ayakkabı modelini tercih edebilirler ama yine de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Aşırı düz tabanlı olanlar, öne doğru kavislenen ya da daralan kadın spor ayakkabı modellerinden uzak durmalılar. Tamamen düz taban ya da dolgu topuk gibi olan her yönden eşit yüksek topuklu spor ayakkabı modellerini kullanmamalısınız. Bunun yerine ayak şeklinde olan topukları, önden arkaya doğru kademeli şekilde yükselen tabanları tercih edebilirsiniz. Aynı durum, orta düzeydeki düz tabanlar için de geçerlidir.

Düz taban, ayağın iç kavisinin gereken eğimde olmamasından dolayı ayak tabanına baskının çok olmasına anlamına geldiği için özellikle kadın koşu ayakkabısı alırken dikkatli olmalısınız. Nike kadın koşu ayakkabısı üretirken düz tabanlara özel bir koşu ayakkabısı da üretmiştir. Cix Spor online mağazalarında düz tabanlara özel spor ayakkabı modellerini uygun fiyata bulabilirsiniz.

Taraklı Ayaklar Hangi Kadın Spor Ayakkabı Modelini Seçmeli ?

Tarak kemiğinden dolayı daha geniş olan taraklı ayaklar için en iyi kadın spor ayakkabı modeli hem yandan hem de burundan geniş, ayağı saran değil ayağın içinde daha rahat olduğu modellerdir. Bunun için Adidas kadın koşu ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca Hummel kadın spor ayakkabı modelleri de taraklı ayaklara uygun spor ayakkabılar üretmektedir.

Taraklı ayakların en önemi sorunu tarak kemiği çıkıntısının olduğu taraftaki bölgenin nasır meyilli olmasıdır. Nasır, en basit tabiriyle bir mantar sorunudur ve nasırın oluşmaması ya da ilerlememesi için en önemli etken havadır. Hava olan spor ayakkabı modellerinde nasır sorunlarına rastlanmaz. Bu bakımdan ayakkabı seçiminde en önemli nokta, nefes alan ve doğal kumaşlarla iç astarı yapılan ayakkabılar seçmektir.

Kadın Spor Ayakkabı Fiyatları

Her mevsime her ayağa göre kadın spor ayakkabısı Cix Spor mağazalarında. Cix Spor mağazaları, hızlı kargosu ve her zaman süren 100 TL üzeri ücretsiz kargo hizmeti kampanyası ile sizleri beklemekte.

Cix Spor kadın spor ayakkabılarını en uygun fiyata ve en kolay ödeme yöntemleri ile satışa sunmaktadır. Renk, model ya da marka fark etmeksizin tüm ürünlerde, tüm kredi kartlarına taksit imkanı da sizleri beklemektedir. Cix Spor online mağazaları ile yeni bir mağazacılık anlayışına, müşteri odaklı satışın tüm rahatlığına tek bir tık ile ulaşabilirsiniz.

Cix Spor mağazası, kredi kartlarınızı güvenle kullanabilmeniz SSL Güvenlik Sertifikasına sahiptir. Ayrıca herhangi bir sorunda ya da satış sonrası hizmet ihtiyacında kolayca ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri hattı da sizlerin hizmetindedir.

Spor ve spora dair her şeyi en uygun fiyatla bulabileceğiniz Cix Spor mağazaları, sizlerin görüş ve önerilerini dikkate alan bir satış politikası izlemektedir. Bu bakımdan sürekli sizinle iletişime geçen ve her türlü soruna ya da isteğe kişiye özel çözüm üreten Cix Spor, sizleri beklemektedir.